Agregaty chłodnicze

Amoniakalne agregaty sprężarkowe produkcji J.S.Cooling budowane są z podzespołów produkowanych przez firmy takie jak: J&E HALL, Danfoss, Nidec, Hansen oraz wiele innych. Jako jedyni w Polsce produkujemy amoniakalne agregaty chłodnicze, które rozwijamy i dostosowujemy do dedykowanych potrzeb Klienta. Działanie agregatów naszej firmy opiera się o automatykę, dzięki czemu mogą one w stu procentach wykorzystać swój potencjał mocy dostosowując po kolei każdy z parametrów, dodatkowo redukując ilość czasu poświęconą na obsługę instalacji chłodniczej. W nowych agregatach J.S.Cooling montowane są sprężarki śrubowe o wysokim współczynniku COP oraz wyjątkowo wydajne synchroniczne silniki wspomagane magnesami trwałymi. Z racji tego, że agregaty chłodnicze są urządzeniami, które pracują w sposób ciągły montaż agregatu o niższym poborze mocy i wyższej sprawności wiąże się ze znaczącymi oszczędnościami na energii elektrycznej. 


Silniki Dyneo + dzięki zastosowanej klasie IE5 Ultra-Premium idealnie sprawdzają się w agregatach chłodniczych oferując znaczne oszczędności. Bezproblemowo radzą sobie ze zmienną prędkością i obciążeniem, co jest typowe dla chłodnictwa przemysłowego, gdzie zapotrzebowanie różni się znacznie w zależności od pory roku i poziomu produkcji. Rozwiązanie Dyneo + umożliwia także znaczne zwiększenie COP agregatu chłodniczego. Oprócz zmniejszenia śladu węglowego, seria oferuje TCO (całkowity koszt posiadania) jeden z najniższych na rynku, a także szybki zwrot inwestycji, nawet w mniej niż jeden rok.

Przewaga rozwiązań Dyneo+ zastosowanych w agregatach J.S.Cooling

Porównanie zużycia ilości energii elektrycznej przez standardowe silniki oraz rozwiązań Dyneo+ stosowane w naszych rozwiązaniach.

 
  Silnik synchroniczny z IE5 Dyneo+ z przemiennikiem Powerdrive MD2
  Silnik asynchroniczny z przemiennikiem generic

 

Oszczędności energii czynnej (MWh/rok) na jeden silnik
Całkowita oszczędność z użytkowania silnika (1 rok) PLN 
Całkowita oszczędność z użytkowania silnika (10 lat) PLN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JS.Cooling jedynym polskim producentem amoniakalnych agregatów chłodniczych.

W naszych agregatach stosujemy nowoczesne silniki klasy IE5 Ultra-Premium, które charakteryzują się:

  • Oszczędnością energii (korzystanie ze zmiennej prędkości oraz optymalizacja systemów mechanicznych).
  • Wyjątkowe poziomy sprawności w całym zakresie regulacji prędkości, szczególnie podczas pracy z niższą prędkością, kiedy sprawność jest wyższa niż w przypadku silników indukcyjnych.
  • Duża oszczędność energii oraz niższe koszty utrzymania.
  • Szybki zwrot z inwestycji w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań AC. Jest on znacząco wyższy niż w przypadku tradycyjnych technologii.
  • Obroty silnika dopasowane do prędkości napędzanej maszyny.
  • Potencjalna eliminacja układów przenoszenia napędu.
  • Lepsze osiągi napędzanej maszyny dzięki zwiększeniu jej prędkości.
  • Niewielkie straty wirnika, redukcja strat mechanicznych.

Zalety sprężarek śrubowych produkcji J&E Hall

W najnowszych modelach naszych agregatów stosujemy wyłącznie sprężarki śrubowe produkcji J&E Hall. Ten typ sprężarek posiada wiele zalet dających im przewagę nad sprężarkami tłokowymi, m.in. posiadają one wyższą wydajność, są lepiej przystosowane do ciągłej pracy, nie powodują drgań itd.

Dedykowane rozwiązanie

Aby idealnie dopasować moc agregatu do zapotrzebowania w naszej ofercie znajdują się ich różne modele. Stosujemy sprężarki i silniki o różnych mocach, a następnie dedykowany do nich osprzęt oraz odolejacz. Dzięki doborze każdego komponentu do danego modelu moc elektryczna zawsze wykorzystana jest w jak najbardziej efektywny sposób.

Pliki do pobrania

Zobacz przegląd okresowy agregatów sprężarkowych produkcji J.S.Cooling

Potrzebujesz nietypowego rozwiązania
Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt