Chłodnictwo

Rozwiązania firmy J.S.Cooling z zakresu chłodnictwa przemysłowego, skupiają się głównie na jednym z najlepszych czynników chłodniczych jakim jest AMONIAK. Budujemy instalacje w oparciu o własne urządzenia przystosowane do pracy z NH3 – m.in. agregaty chłodnicze, skraplacze, chłodnice, zbiorniki ciśnieniowe, rurociągi technologiczne oraz parowniki. Dzięki bazowaniu na urządzeniach własnej produkcji jesteśmy w stanie idealnie dopasować instalacje chłodnicza do potrzeb naszych klientów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i zmniejszenia kosztów utrzymania i budowy instalacji korzystamy z czynników pośrednich takich jak glikol propylenowy, freezium (mrówczan potasu). Wówczas chłód bez żadnych ograniczeń może być doprowadzony do pomieszczeń produkcyjnych także przemysłu spożywczego – mleczarnie, zakłady mięsne, browary, przetwórstwo rybne itd.

Instalacje

Budując nasze instalacje nie zapominamy o energooszczędności oraz ekologii: 

  • Zaczynając od samego czynnika NH3 - jest on ekologiczny i w przeciwieństwie do syntetycznych odpowiedników nie ma negatywnego wpływy na środowisko.
  • Nasze agregaty wyposażamy w nowoczesne energooszczędne silniki elektryczne, które znacznie obniżają zużycie energii przez agregat, a dodatkowo przyśpieszają zwrot inwestycji. Do sprężania pary amoniaku wybieramy tylko sprężarki śrubowe o wysokim współczynniku COP, który mówi o dużej ilości wyprodukowanego chodu z jednej kWh.
  • Stosujemy układy odzysku ciepła skraplania  - jest to ciepło wytworzone w procesie produkcji chłodu, które jest produktem „odpadowym” i w przypadku niewykorzystania go jest ono odparowywane. W przeciwnym razie możemy wykorzystać go do ogrzewania pomieszczeń, bądź procesów produkcyjnych.
  • W naszych centralach wentylacyjnych montujemy wymienniki mające za zadanie odzyskać ciepło które w przeciwnym razie zostało by utracone w procesie wentylacji. Takie zastosowanie prowadzi do znacznych oszczędności na ogrzewaniu wszelkiego rodzaju  pomieszczeń przemysłowych.
  • Poprzez montaż tuneli chłodniczych również wpływamy na energooszczędność poprzez skrócenie czasu i zwiększeniu efektywności wychładzania towaru. Straty chłodu są w takim wypadku znacznie ograniczone z racji skrócenia procesu chłodzenia i zmniejszeniu przestrzeni wychładzanej.

Serwis

Oferujemy kompleksowy serwis instalacji i urządzeń gwarancyjny i pogwarancyjny.

  • remont sprężarek chłodniczych tłokowych i śrubowych (jesteśmy certyfikowanym serwisem sprężarek chłodniczych firmy BITZER)
  • czyszczenie płytowych wymienników ciepła- skraplaczy, chłodnic oleju itp.

Jako jedna z nielicznych firm oferujemy kompleksowa usługę czyszczenia włącznie z procesem opróżnienia wymiennika z czynnika chłodniczego np. amoniak, freon dzięki stacjom odzysku tych czynników.


Na wyposażeniu naszego serwisu są automatyczne i mobilne agregaty czyszczące. Bazujemy na preparatach czyszczących firmy ALFA&LAVAL (AlfaPhos) i KAMIX.

Pliki do pobrania

Potrzebujesz nietypowego rozwiązania
Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt