Maszynownie chłodnicze NH3

Amoniakalne maszynownie chłodnicze są obecnie jednymi z najbardziej efektownych, tanich w utrzymaniu i ekologicznych rozwiązań. Amoniak jako czynnik chłodniczy posiada wiele zalet m.in:

 1. Wysoka sprawność energetyczna – amoniak jest jednym z najbardziej sprawnych energetycznie czynników chłodniczych.
 2. Brak negatywnego wpływu na środowisko – bardzo szybko ulega rozpadowi w atmosferze.
 3. Niska cena amoniaku – jest on dużo tańszy od syntetycznych czynników chłodniczych.
 4. Mniejsza średnica rur – w instalacjach amoniakalnych wymagana jest mniejsza średnica rur niż w przypadku czynników chemicznych.
 5. Efektywna wymiana ciepła – w porównaniu z czynnikami chemicznymi amoniak charakteryzuje się dużo wyższym przejmowaniem ciepła, co pozwala na zastosowanie mniejszych wymienników ciepła.
 6. Łatwa wykrywalność nieszczelności – nawet małe stężenie amoniaku w powietrzu jest łatwo wyczuwalne z racji charakterystycznego odoru.

Projektowane przez nas maszynownie konstruujemy tak, aby były w pełni bezpieczne montując detektory amoniaku, wentylatory wyciągowe o dużych mocach oraz zintegrowane systemy awaryjne. Bazowanie na zbiornikach ciśnieniowych oraz urządzeniach chłodniczych własnej produkcji daje nam możliwość dostosowywania ich rozmiaru indywidualnie do każdej instalacji. Dzięki temu nawet w trakcie serwisu nie trzeba zatrzymywać pracy całej instalacji, a tylko jedno urządzenie. Jedną z największych zalet naszych maszynowni NH3 jest stosowanie automatyki sterującej w skład której wchodzą: zawory automatyczne, sterowniki, czujniki, detektory itd. Nasze instalacje są przez to w stanie działać automatycznie, same dostosowując wydajność do zadanych parametrów na panelu operatora. Wymagają one więc tylko ograniczonego nadzoru obsługi w celu sprawdzenia poprawności działania.
 

 • Automatyczna praca 
 • Urządzenia własnej produkcji 
 • Ograniczony nadzór obsługi
 • Bezpieczeństwo
 • Wysoka sprawność energetyczna

 

 

 

 

 

 

 

Pliki do pobrania

Potrzebujesz nietypowego rozwiązania
Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt