Tunele chłodnicze wykorzystuje się głównie po to aby zwiększyć efektywność chłodzenia (zmniejszyć ilość potrzebnego chłodu) oraz zaoszczędzić czas jaki trzeba poświęcić na schłodzenie. W zależności od tego na jakim etapie produkcji jest produkt nasza firma proponuje różne rozwiązania technologiczne.
Oferujemy możliwość schładzania pojedynczego produktu zaraz po spakowaniu w opakowanie jednostkowe – wówczas wykorzystujemy tunele spiralne oraz przelotowe z taśmami modułowymi. Kiedy produkt zostanie zapakowany na paletę należy wtedy rozważyć skorzystanie z tuneli paletowych z przenośnikami palet bądź tuneli piętrowych z układnicami palet.
Tunel spiralny na pojedynczy produkt
Tunele spiralne najlepiej sprawdzają się w przypadkach gdzie nie ma do dyspozycji zbyt dużej ilości miejsca, wychłodzony jest towar w pojedynczych porcjach/ opakowaniach, produkty na nim wychładzanie mają powtarzalny rozmiar/ kształt oraz istnieje potrzeba szybkiego wychłodzenia towaru.
|
Tunel przelotowy na małe opakowania zbiorcze
Tunele przelotowe sprawdzają się najlepiej tam gdzie istnieje wystarczająco dużo przestrzeni na ich usytuowanie, towar wychładzany jest w opakowaniach zbiorczych np. zgrzewki / skrzynki, bądź istnieje potrzeba wychładzania towaru stopniowo regulując temperaturę dla poszczególnych sekcji.
|
Tunel paletowy z przenośnikami palet
Paletowe tunele chłodnicze z przenośnikami palet najlepiej sprawdzają się do towarów, których czas wychładzania nie przekracza 1.5 godz. Istnieje także możliwość montażu tego typu tuneli w niskich pomieszczeniach nie ograniczając możliwości wychładzania wysokich palet.
|
Tunel paletowy z układnicą palet
Paletowe tunele chłodnicze z układnicą palet przeznaczone są do towarów wolno wychładzających się, gdyż posiadają one większą pojemność niż tunele z przenośnikami. Pomimo tego zajmują zbliżoną ilość miejsca dzięki zastosowaniu kilku pięter. Palety są podawane i odbierane automatycznie poprzez zastosowanie przenośników palet. Każde miejsce paletowe na regale posiada swój dedykowany wentylator, co przyśpiesza poziom wychładzania. Ruchem palet w tunelu zarządza system MFS. Po wejściu palety do tunelu identyfikuje ją nadając jej numer, aby następnie móc ułożyć ja na wolnym miejscu paletowym. W celu równomiernego schłodzenia towaru palety są zamieniane miejscami w połowie procesu wychładzania zmieniając stronę nadmuchu.
|
Pliki do pobrania
- Katalog Tunele chłodnicze pobierz plik
- Katalog JS.Cooling pobierz plik
Potrzebujesz nietypowego rozwiązania
Przygotujemy dla Ciebie indywidualny projekt
Zobacz jak budujemy tunele chłodnicze