Tunel przelotowy

Tunel przelotowy w SM Mlekpol ZPM Zambrów składa się m.in. z obudowy modułowej, wentylatorów nadmuchujących, taśmy transportowej oraz systemu załadunku i rozładunku produktu.

Z racji obudowania tunelu z każdej strony w obudowie zastosowano okna rewizyjne, które ułatwiają m.in. możliwość obserwacji produktu w tunelu oraz zapewniają dostęp w razie potencjalnego zablokowania produktu. Obudowa zewnętrzna została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej odpornej na wilgoć oraz inne niekorzystne warunki zewnętrzne.

Tunel jest projektowany indywidualnie dla każdego klienta, dzięki czemu jest on idealnie dopasowany do pomieszczenia w którym jest montowany. Dużą zaletą tego typu tunelu jest prosty i nieskomplikowany proces transportu produktu, inaczej niż w przypadku tuneli spiralnych oraz tuneli do wychładzania produktu na paletach. Jest to zasługa produktu o niewielkiej masie oraz transportu towaru w jednym kierunku.

W tunelu zastosowano automatyczny system załadunku i rozładunku, który znacznie zmniejsza ilość czasu jaką należy poświęcić na jego obsługę.